Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

 

18. ročník Přerovského festivalu dračích lodí - Rozpis 

Už tento víkend proběhne další ročník závodu dračích lodí na Laguně. 

Kompletní rozpis naleznete zde: ROZPIS 2023 

 

18. ročník Přerovského festivalu dračích lodí 2023 

 

Už to bude rok, kdy se na přerovské Laguně rozezněly bubny na dračích lodí a pádla rozvlnila vodní hladinu. 

I letos budete mít příležitost zažít závodní admosféru při tradiční sportovně společenské akci, která se uskuteční v sobotu 3. června 2023 na Laguně Přerov. 

Přihlašte svůj tým a přijeďte zabojovat o tituly v různých katergoriích. 

Propozice s přihláškou naleznete ZDE.

"

Přerovský festival dračích lodí, sobota 28.5.2022 

 

Velice děkujeme všem aktivním účastníkům 17. ročníku Přerovského festivalu dračích lodí. 

Gratulujeme vítězům, čest poraženým. Nicméně myslím, že vítězem byl každý, kdo se jen zúčastníl a velmi si ceníme každé přihlášené posádky. 

Zde jsou KONEČNÉ VÝSLEDKY

Letošní ročník byl po nucené pauze ve znamení restartu dračího dění na Přerovské Laguně. Věříme, že se nám podařilo vzbudit sportovního ducha a další ročníky budou také dobře obsazené. 

Ve čtyřech pohárech (školský, dračic, fun, firem) letos závodilo celkem 23 posádek. Přivítali jsme opět staré známé posádky i nové, které snad uvidíme také příště. Vše se nám tentokrát podařilo vměstnat do jednoho závodního dne, takže závodníci museli předvést svou fyzickou připravenost jak na sprintu, tak na vytrvalostním závodu na jeden kilometr. A to mnohdy ve velmi náročných podmínách, kdy si poryvy větru pohrály i se stánky. Většinu dne ale naštěstí prosvítili sluneční paprsky, které příjemně záhřáli svaly závodníků. Během závodů jsme viděli i dramatické momenty při dojezdech nebo během předjížděcích manévrů, které diváci ocenili hlasitými projevy. Celý den provázela závodníky i diváky motivační hudba se zajímavým slovním doprovdem z dračího prostředí a historie klubu Moravian Dragons. Nechybělo slavnostní vyhlášení s předáním trofejí a následnou dragon pártky, kterou spestřil již tradiční ohňostroj. 

Děkujeme také všem, kteří podporují náš klub, zejména PIVOVAR ZUBR PŘEROV, OLOMOUCKÝ KRAJ A MĚSTO PŘEROV. 

Fokty budou postupně přidávány na náš FB profil. 

Na další ročníky se těší tým Moravian Dragons, z.s. 

 V sobotu 28.5.2022 začne další ročník Přerovského festivalu dračích lodí. 

Konečně se opět rozezní bubny nad hladinou Laguny. 

Kompletní rozpis závodů naleznete ZDE

17. ročník Přerovského festivalu dračích lodí je opět zde  

 

Již po sedmnácté se uskuteční Přerovský festival dračí lodí a to ve svém běžném termínu na konci května, 28.-29.5.2022 a tradiční lokalitě přerovské Laguny. 

Neváhejte přihlásit svou posádku a zajistit si termíny tréninků. 

Propozice s přihláškou naleznete zde: PROPOZICE

Těšíme se na Vaši účast! 


Na Mistrovství Evropy opět zlatí

O našem klubu dračích lodí sice nebývá zejména v domácích končinách slyšet tak často jako v nedávné minulosti, stále však obzvlášť na mezinárodním poli vystrkujeme růžky. O svém umu jsme opětovně přesvědčili soupeře i sebe sama na Mistrovství Evropy klubů, které se ve dnech 25. - 28. července 2019 uskutečnilo na samém jihu Španělska ve sluncem rozpáleném městě Seville na závodišti na slepém ramenu řeky Guadalquivir.

Náš zkušený a sehraný tým okysličily dvě mladé kajakářky a doplnili tři odrostlejší mladíci od divoké vody. Nesmíme zapomenout ani na benjamínka naší výpravy - zbrusu novou bubenici, která nám doslova za minutu dvanáct vytrhla trn z paty. Snad i právě proto jsme dokázali v tradičně nejvíce obsazené kategorii smíšených posádek velkých lodí (pro dvacet pádlujících) bez věkového omezení zvítězit na trati 2000 metrů, při které závodníci startují postupně v časových rozestupech a obkrouží 2 kola se třemi obrátkami. Ke zlatému úspěchu přispěl mimo srdnatý výkon na pádlech také brilantní předjížděcí manévr kormidelnice, která nás bez mrknutí oka dokázala v jediné obrátce posunout dokonce přes dvojici italských týmů, které odstartovaly před námi.

Stupně vítězů jsme si užili i mezi muži na malých lodích (pro deset pádlujících) v kategorii nad 40 let. Na vzdálenostech 200, 500 a 2000 metrů jsme shodně vybojovali stříbrné medaile. Obzvlášť na nejkratší trati ovšem zlato neviselo nikterak vysoko a vítěze jsme notně potrápili.

Ač naše ambice před šampionátem směřovaly k zisku cenných kovů, přímo po titulu evropských klubových šampiónů, navíc ve smíšené posádce, jsme nepošilhávali. Nečekaný triumf proto přinesl o to spontánnější radost a oslavy.

 

15. ročník Přerovského festivalu 2019 

 

Časový plán a rozpis jízd naleznete zde: PFDL 2019_Rozpis

 

Známý rytmus bubnů se po roce ponese nad Lagunou v Přerově celý víkend 25.-26.5.

Příjďte povzbutit závodníky a užít si doprovodné atrakce, dobrou hudbu s poutavým komentářem a večerním ohňostrojem s dragon party. 

 

 

15. ročník Přerovského festivalu dračích lodí je za námi a trofeje rozdány. 

Děkujeme všem zúčastněným posádkám za jejich předvedené výkony a dosažené časy. Jsme velmi rádi, že jsme pro Vás mohli opět uspořádat kvalitně obsazený závod, užít si atmosféru s přáteli, tentokrát okořeněnou přímým přenosem z MS v hokeji. 

Velké dík patří hlavním partnerům: Městu Přerov a Pivovaru Zubr, Olomouckému kraji i všem ostatním, kteří přispěli k hladkému průběhu celého víkendu. 

Všechny dosažené časy a kompletní výsledky můžete nalézt ZDE. </p>"

Přerovský festival dračích lodí 2019 

 

15. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se uskuteční 25. - 26. května 2019. 

Začínáme v 9:00 poradou kapitánů. 

 

Propozice naleznete zde: PROPOZICE 2019

 

MORAVIAN DRAGONS 

 

Další informace