Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

 

14. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se o posledním květnovém víkendu 2018 konal ve znamení krásného slunečného počasí a ve výborné atmosféře.

Celkový počet závodících posádek (56) opět zajistil výborné obsazení ve všech kategoriích a to jak na malých desítkách tak i velkých dvacítkách. Bojovalo se urputně o každou desetinku sekundy, aby výsledný součet dvou nejlepších časů posunul posádku do co největší finálové jízdy. Tam se pak rozhodovalo o celkovém pořadí. Nevyhnuli jsme se ani tzv. mrtvému závody, kdy ve shodném čase dojely dvě posádky na třetím místě. Obě si tak zajistily zisk bronzových medailí a poháru.

Děkujeme hlavně všem přihlášeným týmům za jejich účast a předvedené výkony. Děkujeme statutárnímu městu Přerov, Olomouckému kraji a hlavnímu sponzorovi Pivovaru Zubr. Bez Vaší podpory bychom Přerovský festival dračích lodí uspořádat nemohli.

Věříme, že i tento ročník ve Vás zanechal dobré vzpomínky a celý víkend jste si užili.

Budeme rádi za Vaše případné připomínky a návrhy pro zlepšení. Zašlete nám je prosím na email.

Konečné výsledky najdete zde: PFDL_2018_Vysledky 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 

Přerovský festival dračích lodí 2018


14. ročník tradičního Přerovského festivalu dračích lodí se uskuteční poslední květnový víkend tedy 26.-27.5.2018.


K závodu se můžete přihlásit už teď.

Propozice ke stažení: PROPOZICE 2018


Těšíme se na Vaši účast.

Tým MORAVIAN DRAGONS

 

13. ročník Přerovského festivalu dračích lodí 2017

Po pro vodní sporty zimní přestávce, jistě vyplněné fyzickou přípravou, pro Vás konečně máme pozvánku na letošní Přerovský festival dračích lodí.

O trofeje pojedeme již po třinácté a to v termínu 27.-28. května 2017.

Bližší informace naleznete v přiložených propozicích zde: PFDL 2017-Propozice

Vaše přihlášky zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 15.5.2017.

Moravian dragons Vám přejí krásné jarní dny a těší se na Vaši účast.

Prosím tréninky domlouvejte na tel. č. 730 816 330.

Karel Večerka.

Na propozicích je uvedeno ještě moje staré číslo. Díky za pochopení.

K.

 

12. ročník PFDL 2016

Letošní ročník Přerosvkého festivalu dračích lodí nám opět přinesl spoustu napínavých sobojů na obou tratích. Celkem se do startovních bloků postavilo 54 posádek. Přivítali jsme několik nových týmů a jeden i ze sousedního Slovenska. Některé posádky absolvovaly závody na dvacítkách i desítkách, takže si jejich členové opravdu hodně zazávodili. Zajet celkem 8 ostrých startů a sprintů chce pořádnou dávku energie. Pro příští ročník upravíme harmonogram startů tak, abychom poskytnuly více času na odpočinek mezi jednotlivými jízdami.

Počasí k nám bylo opravdu velmi přívětivé a dalo nám dostatek času i na večerní program s ohňostrojem i dragonparty. Teprve po půlnoci uhasila vášně na tanečním parketu i mimo něj průtrž mračen. První nedělní kilometrovou jízdu už opět osvětlily sluneční paprsky.

Velice děkujeme za účast všem posádkám. Doufáme, že jste si závody užili. Pokud máte jakékoliv poznatky, rádi se k nim vyjádříme a zohledníme v příštím ročníku.

Celkové výsledky jsou ke stažení v sekci "Přerovský festival dračích lodí".

Dragonboatingu zdar!Už jen pár hodin do prvního startovního výstřelu!

12. ročník Přerovského festivalu bude zahájen poradou kapitánů v 9:00 u startovních bloků. Prosím, přijďte včas, časový rozpis je neúprosný. První start je stanoven na 9:45 a pak následuje každých 8 minut.

Letos se o trofeje popere 54 posádek ve čtyřech kategoriích na malých i velkých lodích.

Rozpis nalezneta zde: Rozpis 2016

 

12. ročník Přerovského festivalu již tento víkend!

O tomto víkendu 28.-29.5.2016 opět rozezní dračí bubny Lagunu. Do pádel se postupně plnou silou opře více než padesátka posádek ve všech kategoriích. Nejvíce je obsazena kategorie o pohár FUN a to jak v malých tak velkých lodích, takže o zajímavé vodní souboje nebude nouze.

Po náročných sobotních sprintech si jistě "odpočineme" u ohňostroje a večerní (nejen) rock party, abychom mohli v neděli odstartovat tradiční kilometr.

Porada kapitánů začne v 9:00 v prostoru startu. Nezapomeňte prosím na vyplněné Crew listy!

V sobotu se na Vás těší tým Moravian Dragons.Přerovský festival dračích lodí 2016 - 12. ročník 

Vážení příznivci dragonboatingu,

Klub Moravian Dragons Vás srdečně zve na již 12. ročník Přerovského festivalu dračích lodí na Laguně.

Termín tradičního závodu je 28.-29.5.2016.

Všechny potřebné informace najdete v propozicích po kliknutí na tento odkaz: Propozice 2016

Pro letošní rok jsme si pro Vás připravili několik novinek:

  • Nově stanovená výše startovného: jistě uvítáte nižší startovné, které je shodné pro malé i velké lodě
  • Všechny kategorie mají možnost přihlásit posádku na malou loď
  • Jedna posádka se může nahlásit na malou i velkou loď. V tom případě si opravdu hodně zazávodíte :-) 
  • Závod je zařazen do celoroční soutěže Mistrovství Českého svazu dračích lodí (posádky přihlášené do příslušné kategorie tedy získají body do celkového pořadí. Pozn.musí být uvedeno v přihlášce) 

Na Vaše sportovní výkony se těší tým MORAVIAN DRAGONS.

 

Odlétáme do Adelaide, Austrálie  

Je sobota 2. dubna 2016 a my odlétáme směr Adelaide, Austrálie, kde nás čeká těžká práce, abychom se prosadili v husté konkurenci hlavně asijských klubů.

Let máme naplánovaný na krásných 30 hodin z Prahy přes Frankfurt a Singapore do Adelaide.

Naše jízdy můžete sledovat na živém stream linku:

https://livestream.com/accounts/18252625/australianasianccwcchamps

První start je naplánován na úterý 5. dubna 2016 od 9:00 ráno místního času.

Výsledky potom naleznete zde:

https://idbfchamps.org/2016adl.php

Děkujeme za Vaši podporu!

Na MS v Račících bez medaile, přesto spokojeni

Letošní úspěšnou sezónu jsme zakončili na Mistrovství světa klubů Mezinárodní kanoistická federace, které se na račickém kanále konalo o prodlouženém víkendu od 10. do 13. září 2015. Do středních Čech dorazili i závodníci zejména z evropských kanoistických velmocí a výrazně zvýšili úroveň závodů i konkurenci.

Přestože jsme nenavázali na zlato z červencového Mistrovství Evropy pořádaného stejnou federací v Dolomitech ani na stříbro a dva bronzy z kontinentálního šampionátu pod záštitou Mezinárodní/Evropské federace dračích lodí ve Francii, určitě jsme se v nabitém startovním poli neztratili.

V kategorii smíšených mixů malých lodí, tj. pro 10 pádlujících, se sešlo nejvíce přihlášených posádek. Našemu klubu, který celým soutěžním ročníkem prošel ve stejném složení a nelanařil posily z týmů, které na tom kterém mistrovství nestartovaly, či závodníky ad hoc, navíc přišel z osobních důvodů o dva pilíře a dnes již bezesporu legendární dragony Gajdu a Kopsona, kteří se výrazně podíleli na předchozích skvělých výsledcích, se podařilo ve sprintu na 200 metrů i na půlkilometrové trati probít do finále. Na delší vzdálenosti jsme cíl proťali jako šestí a na kratší jsme si o příčku polepšili. Páté místo jsme ve vlnách, větru a v těsných soubojích pádlo na pádlo ukořistili i ve vytrvalosti na 2 kilometry.

Po úspěšném vystoupení však ani s nadcházejícím ochlazením není čas na zimní spánek, neboť z kalendáře na nás výstražně pomrkává cíl příští sezóny - jarní Mistrovství světa klubů v Austrálii.

 

Další informace