Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

Na Mistrovství Evropy opět zlatí

O našem klubu dračích lodí sice nebývá zejména v domácích končinách slyšet tak často jako v nedávné minulosti, stále však obzvlášť na mezinárodním poli vystrkujeme růžky. O svém umu jsme opětovně přesvědčili soupeře i sebe sama na Mistrovství Evropy klubů, které se ve dnech 25. - 28. července 2019 uskutečnilo na samém jihu Španělska ve sluncem rozpáleném městě Seville na závodišti na slepém ramenu řeky Guadalquivir.

Náš zkušený a sehraný tým okysličily dvě mladé kajakářky a doplnili tři odrostlejší mladíci od divoké vody. Nesmíme zapomenout ani na benjamínka naší výpravy - zbrusu novou bubenici, která nám doslova za minutu dvanáct vytrhla trn z paty. Snad i právě proto jsme dokázali v tradičně nejvíce obsazené kategorii smíšených posádek velkých lodí (pro dvacet pádlujících) bez věkového omezení zvítězit na trati 2000 metrů, při které závodníci startují postupně v časových rozestupech a obkrouží 2 kola se třemi obrátkami. Ke zlatému úspěchu přispěl mimo srdnatý výkon na pádlech také brilantní předjížděcí manévr kormidelnice, která nás bez mrknutí oka dokázala v jediné obrátce posunout dokonce přes dvojici italských týmů, které odstartovaly před námi.

Stupně vítězů jsme si užili i mezi muži na malých lodích (pro deset pádlujících) v kategorii nad 40 let. Na vzdálenostech 200, 500 a 2000 metrů jsme shodně vybojovali stříbrné medaile. Obzvlášť na nejkratší trati ovšem zlato neviselo nikterak vysoko a vítěze jsme notně potrápili.

Ač naše ambice před šampionátem směřovaly k zisku cenných kovů, přímo po titulu evropských klubových šampiónů, navíc ve smíšené posádce, jsme nepošilhávali. Nečekaný triumf proto přinesl o to spontánnější radost a oslavy.

15. ročník Přerovského festivalu dračích lodí je za námi a trofeje rozdány. 

Děkujeme všem zúčastněným posádkám za jejich předvedené výkony a dosažené časy. Jsme velmi rádi, že jsme pro Vás mohli opět uspořádat kvalitně obsazený závod, užít si atmosféru s přáteli, tentokrát okořeněnou přímým přenosem z MS v hokeji. 

Velké dík patří hlavním partnerům: Městu Přerov a Pivovaru Zubr, Olomouckému kraji i všem ostatním, kteří přispěli k hladkému průběhu celého víkendu. 

Všechny dosažené časy a kompletní výsledky můžete nalézt ZDE. </p>"

 

15. ročník Přerovského festivalu 2019 

 

Časový plán a rozpis jízd naleznete zde: PFDL 2019_Rozpis

 

Známý rytmus bubnů se po roce ponese nad Lagunou v Přerově celý víkend 25.-26.5.

Příjďte povzbutit závodníky a užít si doprovodné atrakce, dobrou hudbu s poutavým komentářem a večerním ohňostrojem s dragon party. 

 

 

Přerovský festival dračích lodí 2019 

 

15. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se uskuteční 25. - 26. května 2019. 

Začínáme v 9:00 poradou kapitánů. 

 

Propozice naleznete zde: PROPOZICE 2019

 

MORAVIAN DRAGONS 

 

Přerovští dragoni ovládli svět!

V polovině září se pozornost všech příznivců dračích lodí upjala k Mistrovství světa národů v americké Atlantě. Z dějiště letních Olympijských her v roce 1996 si tehdy česká výprava dovezla dvě zlaté medaile díky rychlostnímu kanoistovi Martinu Doktorovi.

Mistrovství světa dračích lodí 2018 však bylo ještě mnohem úspěšnější!

Aréna pro rychlostní vodní sporty Lake Lanier Olympic Park se nachází u městečka Gainsville vzdáleného asi hodinu cesty severovýchodně od Atlanty ve státě Georgia.

Za Atlantik se vypravil tým 55 závodníků. Členové z Moravian Dragons byli ve většině posádek.

Čtvrtek 13.9.2018 byl ve znamení 500m trati. Kategorie Seniorská (dospělí) na malé lodi (10‘) MUŽI a Seniorská na velké lodi (20‘) MIX dojeli třetí, Juniorská 10‘ MIX, Junioři 10‘, Seniorská 10‘ ŽENY a Seniorská 20‘ MUŽI dojeli pro stříbro. Nejlépe si vedli borci Masters 40+ 10‘, kteří se stali mistry světa s velkou převahou na trati a mohli si vychutnat státní hymnu při medailovém ceremoniálu.

Na nejdelší závodní trať 2000m se v pátek startovalo v 10s intervalech. Nejlépe se ukázali Junioři 10‘ a Seniorský 20‘ MIX, díky kterým i v pátek zazněla česká hymna a nejvýše vystoupala česká vlajka. Páteční medailovou sbírku ukončili Master 40+ 10‘ stříbrnou pozicí.

V sobotu se sprintovalo na "00m. První vytáhl do boje seniorský 10‘ MIX, ale nepodařilo se postoupit do velkého finále. Svými výkony si juniorky 10‘ i juniorský mix 10‘ vyjeli shodně stříbrná umístění těsně za týmy USA. Pořadí žen: 1. Německo, 2. Česká republika, 3. USA. Nejzkušenější borci Masters 40+ roztočili vysokou frekvenci posledního závodu malých lodí, v trati udrželi rychlost a v cíli s výrazným náskokem slavili zisk jejich druhého titulu na mistrovství. Druhá skočila reprezentace Maďarska a bronz putoval na Filipíny. V kategorii Senior MIX 20‘ ve finále nenechala filipínská posádka nikoho na pochybách o svých sprinterských kvalitách. Na druhém místě je už hnali čeští borci a zároveň uhlídali americkou posádku za svými zády.

V neděli 16.9.2018 zahájil šampionát opět 200m sprintem. Po dvou povedených jízdách si MUŽI 20‘ odváž" bronzové medaile. Junioři 10‘ MIX, Seniorky 10‘, Senioři 10‘ a Senioři 20‘si vychutnali stříbrné stupně vítězů za 2000m" Vůbec poslední jízdu české výpravy obstaral seniorský MIX na malé lodi na 2000m, který obsadil šesté místo.

V celkovém součtu si česká reprezent"ce s většinovou podporou přerovských dragonů dovezla až neuvěřitelně bohatou sbírku medailí. Z vod jezera Lanier vylovili čeští reprezentanti celkem 20 medailí, z toho 4 zlaté. Mužská část dokonce pohár za celkově nejúspěšnější kategorii celého šampionátu.

Všem členům českého týmu a samozřejmě také všem, kteří fandili na dálku patří velké DĚKUJEME!!!

Velký dík patří i městu Přerov a sponzorům, kteří podporují domácí kluby během jejich celoroční přípravy.

JM Přerov 2018-09-30 

 

14. ročník PFDL 2018 - Výsledky

14. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se o posledním květnovém víkendu 2018 konal ve znamení krásného slunečného počasí a ve výborné atmosféře.

Celkový počet závodících posádek (56) opět zajistil výborné obsazení ve všech kategoriích a to jak na malých desítkách tak i velkých dvacítkách. Bojovalo se urputně o každou desetinku sekundy, aby výsledný součet dvou nejlepších časů posunul posádku do co největší finálové jízdy. Tam se pak rozhodovalo o celkovém pořadí. Nevyhnuli jsme se ani tzv. mrtvému závody, kdy ve shodném čase dojely dvě posádky na třetím místě. Obě si tak zajistily zisk bronzových medailí a poháru.

Děkujeme hlavně všem přihlášeným týmům za jejich účast a předvedené výkony. Děkujeme statutárnímu městu Přerov, Olomouckému kraji a hlavnímu sponzorovi Pivovaru Zubr. Bez Vaší podpory bychom Přerovský festival dračích lodí uspořádat nemohli.

Věříme, že i tento ročník ve Vás zanechal dobré vzpomínky a celý víkend jste si užili.

Budeme rádi za Vaše případné připomínky a návrhy pro zlepšení. Zašlete nám je prosím na email.

Konečné výsledky najdete zde: PFDL_2018_Vysledky 

 

13. ročník Přerovského festivalu dračích lodí 2017

Po pro vodní sporty zimní přestávce, jistě vyplněné fyzickou přípravou, pro Vás konečně máme pozvánku na letošní Přerovský festival dračích lodí.

O trofeje pojedeme již po třinácté a to v termínu 27.-28. května 2017.

Bližší informace naleznete v přiložených propozicích zde: PFDL 2017-Propozice

Vaše přihlášky zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 15.5.2017.

Moravian dragons Vám přejí krásné jarní dny a těší se na Vaši účast.

Prosím tréninky domlouvejte na tel. č. 730 816 330.

Karel Večerka.

Na propozicích je uvedeno ještě moje staré číslo. Díky za pochopení.

K.

 

Přerovský festival dračích lodí 2018


14. ročník tradičního Přerovského festivalu dračích lodí se uskuteční poslední květnový víkend tedy 26.-27.5.2018.


K závodu se můžete přihlásit už teď.

Propozice ke stažení: PROPOZICE 2018


Těšíme se na Vaši účast.

Tým MORAVIAN DRAGONS

12. ročník PFDL 2016

Letošní ročník Přerosvkého festivalu dračích lodí nám opět přinesl spoustu napínavých sobojů na obou tratích. Celkem se do startovních bloků postavilo 54 posádek. Přivítali jsme několik nových týmů a jeden i ze sousedního Slovenska. Některé posádky absolvovaly závody na dvacítkách i desítkách, takže si jejich členové opravdu hodně zazávodili. Zajet celkem 8 ostrých startů a sprintů chce pořádnou dávku energie. Pro příští ročník upravíme harmonogram startů tak, abychom poskytnuly více času na odpočinek mezi jednotlivými jízdami.

Počasí k nám bylo opravdu velmi přívětivé a dalo nám dostatek času i na večerní program s ohňostrojem i dragonparty. Teprve po půlnoci uhasila vášně na tanečním parketu i mimo něj průtrž mračen. První nedělní kilometrovou jízdu už opět osvětlily sluneční paprsky.

Velice děkujeme za účast všem posádkám. Doufáme, že jste si závody užili. Pokud máte jakékoliv poznatky, rádi se k nim vyjádříme a zohledníme v příštím ročníku.

Celkové výsledky jsou ke stažení v sekci "Přerovský festival dračích lodí".

Dragonboatingu zdar!Další informace