Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.


Moravian Dragons triumfovali na ME klubů dračích lodí

 

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons se v italských Dolomitech po kratší odmlce vrátil na výsluní evropského dragonboatingu. Po dvou sezónách obětovaných přestavbě týmu se obměněná posádka dokázala opět prosadit v mezinárodní konkurenci.

 

Na Mistrovství Evropy klubů v malebném Auronzu na Kateřinském jezeře v samém srdci horských velikánů v neděli 5. července 2015 Přerováci na tzv. malé dračí lodi pro deset pádlujících v nejobsazenější kategorii mixů vypálili rybník zejména soupeřům z Maďarska a Německa a po vyčerpávající bitvě na dva kilometry si na krk po vyzrálém taktickém výkonu zaslouženě pověsili zlaté medaile. Moravian Dragons na cestě k vítězství při jejich prvním soutěžním startu na malé lodi neodradila ani vynucená změna na strategickém postu bubeníka, který svou úplnou (nejen závodní!) premiéru zvládl vskutku s grácií a lehkostí sobě vlastní, a dokázali využít léty nabytých zkušeností ze světových kolbišť.  
Moravian Dragons Vám přeje úspěšný rok 2015!


 

Moravian Dragons opět mezi evropskou elitou

 

O prodlouženém víkendu od 23. do 25. srpna 2013 bojovali Moravian Dragons v Allermöhe, jihovýchodním předměstí proslulého severoněmeckého přístavu Hamburku, na Mistrovství Evropy klubů dračích lodí o své místo na výsluní kontinentálního dragonboatingu. Na téměř přírodním závodišti pro lodní sporty na jednom z četných labských kanálů se přitom po dlouhých letech představili na mezinárodní scéně opět se smíšenou posádkou.

Přestože část týmu startovala na regatě takového významu poprvé, vůbec se to během zápolení neprojevovalo. Moravian Dragons se tak v pátečním odpoledni ve své nejoblíbenější disciplíně, vytrvalosti na dva kilometry, po disciplinovaném a soustředěném výkonu radovali z krásné šesté příčky. Podobně příznivou se pro přerovské dragony stala sobota. Po zcela nečekaném, avšak naprosto zaslouženém postupu do finále na trati 200 metrů v cíli zopakovali výborné umístění z předchozího dne. V neděli na vzdálenost 500 metrů sice Přerovákům finále o vlásek uniklo, přesto své postavení mezi špičkou potvrdili osmým místem.

Kapitán Jaromír Maňák hodnotil účast na šampionátu kladně. „S vystoupením naší posádky jsem nadmíru spokojen, beze zbytku jsme prodali svoji formu a dojeli ještě mírně nad očekáváním,“ popsal svoje pocity a dodal: „Celý tým fungoval po sportovní i lidské stránce a doufám, že příště proženeme kožichy i letos naprosto suverénním německým klubům, které se ovšem na mixy dlouhodobě soustředí. My jako čistě smíšená posádka závodíme tuto sezónu sice poprvé, avšak dlouhodobě vidím možnost neustále se zlepšovat a věřím, že v budoucnu budeme bojovat i v mezinárodní konkurenci o nejvyšší příčky.“

 

 

Moravian Dragons úspěšní na Vltavě v Týně

 

Poslední červnový víkend se nesl nejen ve znamení začínajících prázdnin, ale také pokračování Českého poháru dračích lodí, které hostilo malebné městečko Týn nad Vltavou. Moravian Dragons samozřejmě nemohli chybět a opět výrazně promluvili do obsazení bodovaných umístění.  

Stejně jako v Třeboni se Přerováci představili se svou smíšenou posádkou ve stejném složení jak mixech, tak v kategorii open vyhrazené v podstatě jen mužským týmům.  

Mezi open přitom Moravian Dragons překvapili pátým místem ve sprintu na 200 metrů i postupem do finále a šestou příčkou na půlkilometrovou vzdálenost. 

V mixu se jim však nepodařilo naplnit medailové touhy. Na nejkratší trati si s odstupem od stupňů vítězů do celkového pořadí připsali body jako čtvrtá loď z pohárových účastníků. Na půl kilometru jim doslova o dračí vous a ve vytrvalosti na dva kilometry o několik sekund smolně mezi prsty protekla medailová umístění a shodně bodovali jako čtvrtí v pohárovém pořadí. 

Nadcházející čas dovolených pro přerovský tým rozhodně neznamená zahálku. Moravian Dragons naopak začínají závěrečnou přípravu před srpnovým Mistrovstvím Moravy v Ostrožské Nové Vsi, kde vyzkouší formu před svým letošním vrcholem na Mistrovství Evropy klubů v Hamburku, kam se vypraví těsně před koncem prázdnin.

 

 

Moravian Dragons bojovali v Třeboni

 

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons pokračuje v přebudovávání svého týmu a o víkendu 8. a 9. června 2013 si mohl v dalším závodě Českého poháru vyzkoušet svou aktuální výkonnost. V Třeboni jako zázrakem ušetřené ničivých povodní se v krásném slunečném počasí na Opatovickém rybníku Přerováci se svou smíšenou sestavou představili ve stejném složení jak v mixech, tak z tréninkových důvodů v kategorii open, které se přitom věnují převážně lodě složené pouze z mužů.

 

Svou účast pak Moravian Dragons zaměřili především na dosažení co nejlepšího výsledku ve své doposud královské disciplíně, vytrvalosti na dva kilometry právě v mixech. Přestože po výborně takticky zvládnuté jízdě skončili těsně pod stupni vítězů, lze čtvrté místo považovat vzhledem k nezkušenosti téměř poloviny členské základny za výrazný úspěch a příslib před srpnovým Mistrovstvím Evropy klubových posádek v Hamburku.

 

Po medaili přitom sahali i na trati 500 metrů ve finále mezi posádkami kategorie open, kam se překvapivě také probojovali. Nyní tréninkovou dřinu sice přeruší povinnosti při pořádání 9. ročníku Přerovského festivalu dračích lodí na Laguně, přesto se zraky borců a sličných dračic z Moravian Dragons upínají k poslednímu červnovému víkendu a dalšímu pokračování Českého poháru v Týně nad Vltavou.

 

 Moravian Dragons přejí všem úspěšný rok 2013.

 

 

Moravian Dragons obhájili titul evropských šampiónů

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons si o víkendu z 26. na 28. srpna 2011 připsal další výrazný zářez do své rozsáhlé sbírky mezinárodních úspěchů. Na Mistrovství Evropy klubových posádek,které letos zavedlo závodníky do ukrajinské metropole Kyjeva, vyválčila mužská posádka na majestátném Dněpru zlato z vytrvalostnítratě na 2000 metrů. Ještě zkraje prázdnin se přitom zdála účast Moravian Dragons na šampionátu ohrožená. Dokonce muselo dojít k obměně osazenstva i s pomocí přespolních kanoistů. Přerovská loď však využila svých bohatých zkušeností, dokázala dostatečně potrénovat a stmelit se a mohla se těšit z naprosto nečekané obhajoby titulu získaného v roce 2009 v Budapešti na stejné vzdálenosti. Kapitán Martin Prchal s pravým háčkem Jaromírem Pokorným doslova zářili štěstím: „Něco takového jsme po problémech s poskládáním sestavy nečekali. V této sezóně jsme navíc vůbec nezávodili. Nakonec rozhodly naše zkušenosti s touto tratí a hlavně srdíčko. Musíme také poděkovat klukům z Nymburka, kteří nás nenechali ve štychu a na poslední chvíli doplnili naše řady.“ Levý háček Michal Pivoda dodává: „Na společné trénování nám zbylo hrozně málo času, ale vymačkali jsme z minima maximum. Naštěstí se každý připravoval sám i přes nejistou situaci ohledně startu na mistrovství a mohli jsme se zaměřit jen na souhru celé lodi a nezabývat se kondicí.“ Radost ze zisku nejcennějšího kovu naprosto přebila i pozdější zklamání jak z diskvalifikace ve sprintu na 200 metrů, v němž mohli Moravian Dragons také pomýšlet na medaile, tak z páté příčky na trati 500 metrů. Své zraky nyní úspěšná, živou vodou politá posádka upírá k Alpám a Armada Cupu, nejprestižnějšímu vytrvalostnímu závodu v Evropě, který na konci října hostí švýcarský Bern.

Moravian Dragons zaujali ve Švýcarsku

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons úspěšnou sezónu, v níž potvrdil evropský primát, završil 30.10.2011 účastí v prestižním závodě Armada Cup v hlavním městě Švýcarska Bernu. Snad nejznámější kontinentální vytrvalostní závod dračích lodí se jezdí v zákrutách malebného údolí průzračně čisté řeky Aar s hromadným startem všech posádek na vzdálenost přibližně devět kilometrů s jedinou obrátkou. Byť patří Moravian Dragons dlouhodobě k nejužší světové špičce, nebyli kvůli své premiérové účasti nasazeni a na startovním roštu jim patřilo až 36. místo z celkových čtyř desítek lodí. Přesto Přerováci tajně doufali, že proniknou do první desítky a vytvoří si do příštího roku lepší výchozí pozici pro útok na prvenství. Po startovním výstřelu se Moravian Dragons odhodlaně pustili do pronásledování svých soupeřů. Kormidelník a kapitán Martin Prchal vytáhl ze svého repertoáru brilatní manévry. Ladně se vyhnul několika hrozícím srážkám, obratně kličkoval mezi mostními pilíři a skulinami mezi ostatními soutěžícími zkušeně vyvedl svou posádku z vlnami rozbouřených vod na dohled od vedoucí skupiny. Stíhací jízda pokračovala. Přerovští dragoni každým záběrem ukrajovali náskok soupeřů a postupně předjížděli lodě, které jim křížily cestu. Nakonec cíl proťali na neuvěřitelném 8. místě. Zmátli tím i pořadatele, kteří nechtěli uvěřit, že by se mohli závodníci z hloubi pole probojovat až mezi nejlepší. Po závodě se kapitán svěřil se svou radostí a dle blažených úsměvů spolubojovníků hovořil za celý tým : "Jsme vážně spokojení s dosaženým výsledkem a pořád nemůžeme vstřebat, že se nám podařilo přeskočit víc jak dvacet posádek. I bez medaile to považujeme za skvělý výsledek. Stálo při nás i štěstí a nezamotali jsme se do hromadné srážky krátce po startu. Poodjet si od ostatních a snížit tím riziko kolize ale patřilo k naší taktice. Do příštího ročníku jsme si vybojovali kýženou startovní pozici, která pro nás současně znamená závazek k útoku na medaile. Takovou výzvu však s chutí přijmeme." Borce z Moravian Dragons teď čeká období tvrdé zimní přípravy s vidinou návštěvy exotických destinací na jaře příštího roku.

Cubbas

odkaz na video:

http://www.youtube.com/watch?v=gX8LWzqfNVw

Další informace