Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

 

Moravian Dragons úspěšní na Vltavě v Týně

 

Poslední červnový víkend se nesl nejen ve znamení začínajících prázdnin, ale také pokračování Českého poháru dračích lodí, které hostilo malebné městečko Týn nad Vltavou. Moravian Dragons samozřejmě nemohli chybět a opět výrazně promluvili do obsazení bodovaných umístění.  

Stejně jako v Třeboni se Přerováci představili se svou smíšenou posádkou ve stejném složení jak mixech, tak v kategorii open vyhrazené v podstatě jen mužským týmům.  

Mezi open přitom Moravian Dragons překvapili pátým místem ve sprintu na 200 metrů i postupem do finále a šestou příčkou na půlkilometrovou vzdálenost. 

V mixu se jim však nepodařilo naplnit medailové touhy. Na nejkratší trati si s odstupem od stupňů vítězů do celkového pořadí připsali body jako čtvrtá loď z pohárových účastníků. Na půl kilometru jim doslova o dračí vous a ve vytrvalosti na dva kilometry o několik sekund smolně mezi prsty protekla medailová umístění a shodně bodovali jako čtvrtí v pohárovém pořadí. 

Nadcházející čas dovolených pro přerovský tým rozhodně neznamená zahálku. Moravian Dragons naopak začínají závěrečnou přípravu před srpnovým Mistrovstvím Moravy v Ostrožské Nové Vsi, kde vyzkouší formu před svým letošním vrcholem na Mistrovství Evropy klubů v Hamburku, kam se vypraví těsně před koncem prázdnin.

 

 

Moravian Dragons bojovali v Třeboni

 

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons pokračuje v přebudovávání svého týmu a o víkendu 8. a 9. června 2013 si mohl v dalším závodě Českého poháru vyzkoušet svou aktuální výkonnost. V Třeboni jako zázrakem ušetřené ničivých povodní se v krásném slunečném počasí na Opatovickém rybníku Přerováci se svou smíšenou sestavou představili ve stejném složení jak v mixech, tak z tréninkových důvodů v kategorii open, které se přitom věnují převážně lodě složené pouze z mužů.

 

Svou účast pak Moravian Dragons zaměřili především na dosažení co nejlepšího výsledku ve své doposud královské disciplíně, vytrvalosti na dva kilometry právě v mixech. Přestože po výborně takticky zvládnuté jízdě skončili těsně pod stupni vítězů, lze čtvrté místo považovat vzhledem k nezkušenosti téměř poloviny členské základny za výrazný úspěch a příslib před srpnovým Mistrovstvím Evropy klubových posádek v Hamburku.

 

Po medaili přitom sahali i na trati 500 metrů ve finále mezi posádkami kategorie open, kam se překvapivě také probojovali. Nyní tréninkovou dřinu sice přeruší povinnosti při pořádání 9. ročníku Přerovského festivalu dračích lodí na Laguně, přesto se zraky borců a sličných dračic z Moravian Dragons upínají k poslednímu červnovému víkendu a dalšímu pokračování Českého poháru v Týně nad Vltavou.

 

Po znovuzrození jsme bodovali v Nymburku!

 

Po dlouhé neústupné zimě nadešel čas i pro nás, příznivce vodních sportů. V sobotu 27.4.2013 se konečně rozběhl také Český pohár dračích lodí a mohli jsme si vyzkoušet, jak pilně jsme makali během zimy i aktuální formu.

První závody se již tradičně jezdí na delší vzdálenost. Pořadatelé v Nymburku připravili na Labi pětikilometrovou trať s celkem sedmi otáčkami. Úplnou novinkou v domácích vodách se stal hromadný start všech lodí v jednotlivých kategoriích. Tato změna mnohonásobně zvýšila atraktivitu pro diváky, kteří mohli ze břehu vskutku sledovat nelítostnou válečnou vřavu. Mezi jednotlivými posádkami totiž docházelo k soubojům doslova tělo na tělo a závodění se proměnilo v lítou bitvu. Však bychom mohli vyprávět…

Náš omlazený a přebudovaný tým letos svou pozornost soustředí na smíšené posádky, ve kterých vždy musí pádlovat nejméně osm žen. V Nymburku jsme však ve stejném složení startovali jak v mixu, tak z tréninkových důvodů i v kategorii open, tedy bez omezení počtů zástupců toho kterého pohlaví, což prakticky znamená převahu mužů.

Mezi open jsme se do první obrátky drželi favorizovaných Nymburku a Prahy. Pak jsme sice začali ztrácet, ale bránili jsme nadějnou pozici zuby nehty a sváděli jsme drsné souboje na ostří pádel. Cíl jsme nakonec proťali na šestém místě.

Po přibližně hodinovém odpočinku jsme se nalodili k dalšímu pětikilometrovému závodu se snahou ještě vylepšit předchozí umístění a vyzkoušet sílu týmu mezi mixy. Kvůli přítomnosti něžného pohlaví téměř nedošlo na šermování pádly, ale napínavosti neubylo. Vždyť do první obrátky mířilo všech osm lodí v jedné linii! Nerozhodily nás ani drobné kolize a po takticky výborně zvládnuté jízdě okořeněné výtečnými manévry kormidelníka Martina Prchala jsme se mohli po téměř půlhodinové dřině radovat z bramborové medaile.

V týmu panovala po prvním ostrém představení výborná nálada. Ani kapitán Jaromír Maňák se netajil spokojeností s výsledkem naší posádky v mixech, byť nestačil na stupně vítězů. „Klub prošel výraznou obměnou a doplněním o nové, zejména ženské tváře. Byť jsme tím ztratili část dříve nabytých zkušeností, holky obstály výborně a věřím, že se s každým dalším startem budeme zlepšovat. Svůj účel kvůli tomu splnil i závod mezi posádkami open.“ 

 

 

 

Bestie se probouzí

 

S prvními paprsky nesmělého jarního slunce ze své sluje vystrčila drápy i bestie Moravian Dragons. Ani neustupující krutá zima neuhasila plamen našich dračích srdcí a s pýchou jsme letos již poprvé zasedli do lodě. Osa posádky však nezahálela ani v období zimního spánku a polykala vpravdě nelidské tréninkové dávky. V podzemí se také upekla významná změna. Tým oživily (staro)nové závodnice, se kterými se zapojíme i do kategorie smíšených posádek.

Začátek sezóny se nenápadně blíží a první kolo českého poháru pomalu klepe na dveře. Začínáme zostra Mistrovstvím ČR na dlouhých tratích 27.4.2013 v Nymburku na Labi. Krom domácí soutěže vzhlížíme také k srpnovému Mistrovství Evropy klubů v severoněmeckém Hamburku, kde se před lety utužil základ naší posádky a dosáhli jsme prvního výrazného mezinárodního úspěchu.

Začínáme také připravovat Přerovský festival dračích lodí. Devátý ročník závodů proběhne o víkendu 15. a 16. června 2013 opět v areálu na Laguně. Formát festivalu známý z předchozích let se nezmění a posádky čekají jak sprinty, tak vytrvalostní klání. Návštěvníci mohou spoléhat na regulérní trať, profesionální časomíru, hojnost kvalitního jídla i pití a bohatý doprovodný program včetně večerní party o sobotní noci.

Držte nám palce a přijměte pozvání na Lagunu!

 

 

 Moravian Dragons přejí všem úspěšný rok 2013.

 

 

Moravian Dragons zaujali ve Švýcarsku

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons úspěšnou sezónu, v níž potvrdil evropský primát, završil 30.10.2011 účastí v prestižním závodě Armada Cup v hlavním městě Švýcarska Bernu. Snad nejznámější kontinentální vytrvalostní závod dračích lodí se jezdí v zákrutách malebného údolí průzračně čisté řeky Aar s hromadným startem všech posádek na vzdálenost přibližně devět kilometrů s jedinou obrátkou. Byť patří Moravian Dragons dlouhodobě k nejužší světové špičce, nebyli kvůli své premiérové účasti nasazeni a na startovním roštu jim patřilo až 36. místo z celkových čtyř desítek lodí. Přesto Přerováci tajně doufali, že proniknou do první desítky a vytvoří si do příštího roku lepší výchozí pozici pro útok na prvenství. Po startovním výstřelu se Moravian Dragons odhodlaně pustili do pronásledování svých soupeřů. Kormidelník a kapitán Martin Prchal vytáhl ze svého repertoáru brilatní manévry. Ladně se vyhnul několika hrozícím srážkám, obratně kličkoval mezi mostními pilíři a skulinami mezi ostatními soutěžícími zkušeně vyvedl svou posádku z vlnami rozbouřených vod na dohled od vedoucí skupiny. Stíhací jízda pokračovala. Přerovští dragoni každým záběrem ukrajovali náskok soupeřů a postupně předjížděli lodě, které jim křížily cestu. Nakonec cíl proťali na neuvěřitelném 8. místě. Zmátli tím i pořadatele, kteří nechtěli uvěřit, že by se mohli závodníci z hloubi pole probojovat až mezi nejlepší. Po závodě se kapitán svěřil se svou radostí a dle blažených úsměvů spolubojovníků hovořil za celý tým : "Jsme vážně spokojení s dosaženým výsledkem a pořád nemůžeme vstřebat, že se nám podařilo přeskočit víc jak dvacet posádek. I bez medaile to považujeme za skvělý výsledek. Stálo při nás i štěstí a nezamotali jsme se do hromadné srážky krátce po startu. Poodjet si od ostatních a snížit tím riziko kolize ale patřilo k naší taktice. Do příštího ročníku jsme si vybojovali kýženou startovní pozici, která pro nás současně znamená závazek k útoku na medaile. Takovou výzvu však s chutí přijmeme." Borce z Moravian Dragons teď čeká období tvrdé zimní přípravy s vidinou návštěvy exotických destinací na jaře příštího roku.

Cubbas

odkaz na video:

http://www.youtube.com/watch?v=gX8LWzqfNVw

Moravian Dragons obhájili titul evropských šampiónů

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons si o víkendu z 26. na 28. srpna 2011 připsal další výrazný zářez do své rozsáhlé sbírky mezinárodních úspěchů. Na Mistrovství Evropy klubových posádek,které letos zavedlo závodníky do ukrajinské metropole Kyjeva, vyválčila mužská posádka na majestátném Dněpru zlato z vytrvalostnítratě na 2000 metrů. Ještě zkraje prázdnin se přitom zdála účast Moravian Dragons na šampionátu ohrožená. Dokonce muselo dojít k obměně osazenstva i s pomocí přespolních kanoistů. Přerovská loď však využila svých bohatých zkušeností, dokázala dostatečně potrénovat a stmelit se a mohla se těšit z naprosto nečekané obhajoby titulu získaného v roce 2009 v Budapešti na stejné vzdálenosti. Kapitán Martin Prchal s pravým háčkem Jaromírem Pokorným doslova zářili štěstím: „Něco takového jsme po problémech s poskládáním sestavy nečekali. V této sezóně jsme navíc vůbec nezávodili. Nakonec rozhodly naše zkušenosti s touto tratí a hlavně srdíčko. Musíme také poděkovat klukům z Nymburka, kteří nás nenechali ve štychu a na poslední chvíli doplnili naše řady.“ Levý háček Michal Pivoda dodává: „Na společné trénování nám zbylo hrozně málo času, ale vymačkali jsme z minima maximum. Naštěstí se každý připravoval sám i přes nejistou situaci ohledně startu na mistrovství a mohli jsme se zaměřit jen na souhru celé lodi a nezabývat se kondicí.“ Radost ze zisku nejcennějšího kovu naprosto přebila i pozdější zklamání jak z diskvalifikace ve sprintu na 200 metrů, v němž mohli Moravian Dragons také pomýšlet na medaile, tak z páté příčky na trati 500 metrů. Své zraky nyní úspěšná, živou vodou politá posádka upírá k Alpám a Armada Cupu, nejprestižnějšímu vytrvalostnímu závodu v Evropě, který na konci října hostí švýcarský Bern.

Další informace