Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

Bestie se probouzí

 

S prvními paprsky nesmělého jarního slunce ze své sluje vystrčila drápy i bestie Moravian Dragons. Ani neustupující krutá zima neuhasila plamen našich dračích srdcí a s pýchou jsme letos již poprvé zasedli do lodě. Osa posádky však nezahálela ani v období zimního spánku a polykala vpravdě nelidské tréninkové dávky. V podzemí se také upekla významná změna. Tým oživily (staro)nové závodnice, se kterými se zapojíme i do kategorie smíšených posádek.

Začátek sezóny se nenápadně blíží a první kolo českého poháru pomalu klepe na dveře. Začínáme zostra Mistrovstvím ČR na dlouhých tratích 27.4.2013 v Nymburku na Labi. Krom domácí soutěže vzhlížíme také k srpnovému Mistrovství Evropy klubů v severoněmeckém Hamburku, kde se před lety utužil základ naší posádky a dosáhli jsme prvního výrazného mezinárodního úspěchu.

Začínáme také připravovat Přerovský festival dračích lodí. Devátý ročník závodů proběhne o víkendu 15. a 16. června 2013 opět v areálu na Laguně. Formát festivalu známý z předchozích let se nezmění a posádky čekají jak sprinty, tak vytrvalostní klání. Návštěvníci mohou spoléhat na regulérní trať, profesionální časomíru, hojnost kvalitního jídla i pití a bohatý doprovodný program včetně večerní party o sobotní noci.

Držte nám palce a přijměte pozvání na Lagunu!

 

 

 Moravian Dragons přejí všem úspěšný rok 2013.

 

 

Moravian Dragons zaujali ve Švýcarsku

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons úspěšnou sezónu, v níž potvrdil evropský primát, završil 30.10.2011 účastí v prestižním závodě Armada Cup v hlavním městě Švýcarska Bernu. Snad nejznámější kontinentální vytrvalostní závod dračích lodí se jezdí v zákrutách malebného údolí průzračně čisté řeky Aar s hromadným startem všech posádek na vzdálenost přibližně devět kilometrů s jedinou obrátkou. Byť patří Moravian Dragons dlouhodobě k nejužší světové špičce, nebyli kvůli své premiérové účasti nasazeni a na startovním roštu jim patřilo až 36. místo z celkových čtyř desítek lodí. Přesto Přerováci tajně doufali, že proniknou do první desítky a vytvoří si do příštího roku lepší výchozí pozici pro útok na prvenství. Po startovním výstřelu se Moravian Dragons odhodlaně pustili do pronásledování svých soupeřů. Kormidelník a kapitán Martin Prchal vytáhl ze svého repertoáru brilatní manévry. Ladně se vyhnul několika hrozícím srážkám, obratně kličkoval mezi mostními pilíři a skulinami mezi ostatními soutěžícími zkušeně vyvedl svou posádku z vlnami rozbouřených vod na dohled od vedoucí skupiny. Stíhací jízda pokračovala. Přerovští dragoni každým záběrem ukrajovali náskok soupeřů a postupně předjížděli lodě, které jim křížily cestu. Nakonec cíl proťali na neuvěřitelném 8. místě. Zmátli tím i pořadatele, kteří nechtěli uvěřit, že by se mohli závodníci z hloubi pole probojovat až mezi nejlepší. Po závodě se kapitán svěřil se svou radostí a dle blažených úsměvů spolubojovníků hovořil za celý tým : "Jsme vážně spokojení s dosaženým výsledkem a pořád nemůžeme vstřebat, že se nám podařilo přeskočit víc jak dvacet posádek. I bez medaile to považujeme za skvělý výsledek. Stálo při nás i štěstí a nezamotali jsme se do hromadné srážky krátce po startu. Poodjet si od ostatních a snížit tím riziko kolize ale patřilo k naší taktice. Do příštího ročníku jsme si vybojovali kýženou startovní pozici, která pro nás současně znamená závazek k útoku na medaile. Takovou výzvu však s chutí přijmeme." Borce z Moravian Dragons teď čeká období tvrdé zimní přípravy s vidinou návštěvy exotických destinací na jaře příštího roku.

Cubbas

odkaz na video:

http://www.youtube.com/watch?v=gX8LWzqfNVw

Moravian Dragons obhájili titul evropských šampiónů

Přerovský klub dračích lodí Moravian Dragons si o víkendu z 26. na 28. srpna 2011 připsal další výrazný zářez do své rozsáhlé sbírky mezinárodních úspěchů. Na Mistrovství Evropy klubových posádek,které letos zavedlo závodníky do ukrajinské metropole Kyjeva, vyválčila mužská posádka na majestátném Dněpru zlato z vytrvalostnítratě na 2000 metrů. Ještě zkraje prázdnin se přitom zdála účast Moravian Dragons na šampionátu ohrožená. Dokonce muselo dojít k obměně osazenstva i s pomocí přespolních kanoistů. Přerovská loď však využila svých bohatých zkušeností, dokázala dostatečně potrénovat a stmelit se a mohla se těšit z naprosto nečekané obhajoby titulu získaného v roce 2009 v Budapešti na stejné vzdálenosti. Kapitán Martin Prchal s pravým háčkem Jaromírem Pokorným doslova zářili štěstím: „Něco takového jsme po problémech s poskládáním sestavy nečekali. V této sezóně jsme navíc vůbec nezávodili. Nakonec rozhodly naše zkušenosti s touto tratí a hlavně srdíčko. Musíme také poděkovat klukům z Nymburka, kteří nás nenechali ve štychu a na poslední chvíli doplnili naše řady.“ Levý háček Michal Pivoda dodává: „Na společné trénování nám zbylo hrozně málo času, ale vymačkali jsme z minima maximum. Naštěstí se každý připravoval sám i přes nejistou situaci ohledně startu na mistrovství a mohli jsme se zaměřit jen na souhru celé lodi a nezabývat se kondicí.“ Radost ze zisku nejcennějšího kovu naprosto přebila i pozdější zklamání jak z diskvalifikace ve sprintu na 200 metrů, v němž mohli Moravian Dragons také pomýšlet na medaile, tak z páté příčky na trati 500 metrů. Své zraky nyní úspěšná, živou vodou politá posádka upírá k Alpám a Armada Cupu, nejprestižnějšímu vytrvalostnímu závodu v Evropě, který na konci října hostí švýcarský Bern.

Další informace