Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

Po znovuzrození jsme bodovali v Nymburku!

 

Po dlouhé neústupné zimě nadešel čas i pro nás, příznivce vodních sportů. V sobotu 27.4.2013 se konečně rozběhl také Český pohár dračích lodí a mohli jsme si vyzkoušet, jak pilně jsme makali během zimy i aktuální formu.

První závody se již tradičně jezdí na delší vzdálenost. Pořadatelé v Nymburku připravili na Labi pětikilometrovou trať s celkem sedmi otáčkami. Úplnou novinkou v domácích vodách se stal hromadný start všech lodí v jednotlivých kategoriích. Tato změna mnohonásobně zvýšila atraktivitu pro diváky, kteří mohli ze břehu vskutku sledovat nelítostnou válečnou vřavu. Mezi jednotlivými posádkami totiž docházelo k soubojům doslova tělo na tělo a závodění se proměnilo v lítou bitvu. Však bychom mohli vyprávět…

Náš omlazený a přebudovaný tým letos svou pozornost soustředí na smíšené posádky, ve kterých vždy musí pádlovat nejméně osm žen. V Nymburku jsme však ve stejném složení startovali jak v mixu, tak z tréninkových důvodů i v kategorii open, tedy bez omezení počtů zástupců toho kterého pohlaví, což prakticky znamená převahu mužů.

Mezi open jsme se do první obrátky drželi favorizovaných Nymburku a Prahy. Pak jsme sice začali ztrácet, ale bránili jsme nadějnou pozici zuby nehty a sváděli jsme drsné souboje na ostří pádel. Cíl jsme nakonec proťali na šestém místě.

Po přibližně hodinovém odpočinku jsme se nalodili k dalšímu pětikilometrovému závodu se snahou ještě vylepšit předchozí umístění a vyzkoušet sílu týmu mezi mixy. Kvůli přítomnosti něžného pohlaví téměř nedošlo na šermování pádly, ale napínavosti neubylo. Vždyť do první obrátky mířilo všech osm lodí v jedné linii! Nerozhodily nás ani drobné kolize a po takticky výborně zvládnuté jízdě okořeněné výtečnými manévry kormidelníka Martina Prchala jsme se mohli po téměř půlhodinové dřině radovat z bramborové medaile.

V týmu panovala po prvním ostrém představení výborná nálada. Ani kapitán Jaromír Maňák se netajil spokojeností s výsledkem naší posádky v mixech, byť nestačil na stupně vítězů. „Klub prošel výraznou obměnou a doplněním o nové, zejména ženské tváře. Byť jsme tím ztratili část dříve nabytých zkušeností, holky obstály výborně a věřím, že se s každým dalším startem budeme zlepšovat. Svůj účel kvůli tomu splnil i závod mezi posádkami open.“ 

 

 

 

Další informace