Skončil letošní ročník Přerovského festivalu dračích lodí

Skončil víkend a 7. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se stal minulostí. Podle nás se jednalo o festival podařený a chtěli bychom za to poděkovat především všem zúčastněným posádkám a divákům, protože Vy tvoříte tu nejpodstatnější součást závodů - atmosféru - a bez Vás by celé soutěžení ztratilo smysl. Doufáme, že i Vám se festival líbil a převládá u Vás spokojenost a nad některými nedostatky dokážete přimhouřit oči, případně na ně úplně zapomenout. Jako každý rok jsme se snažili vylepšit technické zabezpečení závodů a snad k tomu letos přispěla i velkoplošná obrazovka, kterou bychom chtěli jako standard udržet i pro roky příští. Čekáme také Vaše ohlasy na zavedení dlouhé tratě do nedělního programu. Kilometr na vodě sice bolí, ale přímé souboje při předjíždění a projíždění obrátek vnímáme jako zpestření. Nemohli jsme si také nevšimnout, že mnohé posádky se rok od roku zlepšují a že nyní dosahují sportovní výkonnosti, o které se jim možná při prvním krůčcích s pádlem v ruce ani nesnilo.

Náš velký dík si zaslouží také pivovar Zubr, Statutární město Přerov, Olomoucký kraj a ostatní sponzoři, kteří přispěli k tomu, aby festival mohl být uspořádán.

Níže je možné si stáhnout výsledky festivalu a v nejbližších dnech budou k dispozici i fotografie pořízené o víkendu.

Ještě jednou Vám všem díky a doufáme, že se potkáme i při 8. ročníku festivalu

Výsledky ve formátu xls (MS Excel) ZDE

Výsledky Přerovského festivalu dračích lodí 2011

Výsledky ke stažení ve formátu xls (MS Excel) a pdf (Adobe Acrobat)

Vážení kapitáni posádek, vážení příznivci dragonboatingu, věříme, že se již všichni se svými týmy chvějete nedočkavostí před úvodním sobotním startovním výstřelem.

Abyste si na letošní VII. ročník Festivalu dračích lodí uchovali ještě hlubší vzpomínky, připravili jsme pro Vás několik drobných změn a úprav. Mezi největší změny patří zařazení nedělních  "dlouhých tratí" a drobné změny v progamu festivalu.

O výtečné záběry a efektní výsledek foto a videodokumentace se postará Alexandr Salachov, který s naším klubem již nějaký ten rok spolupracuje a je znám pro svůj netradiční a neobvyklý přístup.

K časovému plánu:

Sobota 21.5.2011

 •  9:00 Porada kapitánů
 • 10:00 Start první kategorie s vloženými závody a exhibicemi
  • První start kategorie Policie 10:00
  • První start kategorie Školy 10:20
  • První start kategorie Dračice 10:40
  • První start kategorie FUN 11:00
  • První start kategorie Firmy 11:30
 • 18:00 Poslední jízda prvního dne
 • 18:30-19:30 Slavnostní vyhlášení výsledků krátké tratě a předání cen
 • 19:30- ??? Večerní program - Dragonpárty + Ohňostroj (22:00)

Neděle 22.5.2011

 • 9:00-12:00 Závody na dlouhé trati 1km
 • 12:00- 12:30 Vyhlášení výsledků dlouhá trať

Propozice naleznete v oddíle Přerovský festival dračích lodí.

Přesný časový rozpis obdrží kapitáni na poradě. Zde také kapitáni předají posádkové listy, uhradí případné nedoplatky startovného a poplatky za treninky.

Žádáme kapitány firemních posádek o zajištění a doručení reklamních plakátů svých firem, nejlépe přímo na Lagunu v pátek v průběhu dne.

V sobotu ráno se na Vás na Laguně těšíme a doufáme, že i tentokrát si po celý víkend užijete skvělou zábavu.

Sportu zdar, dragonboatingu zvlášť!

Další informace