Vítejte na stránkách klubu Moravian Dragons!

Moravian Dragons je skupina asi padesáti  nadšenců v různých věkových kategoriích, kteří se už od roku 2004 úspěšně baví pádlováním na dračí lodi. Jsme pyšní na to, že pro Vás každoročně můžeme zorganizovat jednu z největších a nejúspěšnějších sportovních akcí regionu  - “Přerovský Festival Dračích Lodí”. Sportovně - společenský víkend určený čistě pro širokou veřejnost.

 

15. ročník Přerovského festivalu 2019 

 

Časový plán a rozpis jízd naleznete zde: PFDL 2019_Rozpis

 

Známý rytmus bubnů se po roce ponese nad Lagunou v Přerově celý víkend 25.-26.5.

Příjďte povzbutit závodníky a užít si doprovodné atrakce, dobrou hudbu s poutavým komentářem a večerním ohňostrojem s dragon party. 

 

 

Přerovský festival dračích lodí 2019 

 

15. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se uskuteční 25. - 26. května 2019. 

Začínáme v 9:00 poradou kapitánů. 

 

Propozice naleznete zde: PROPOZICE 2019

 

MORAVIAN DRAGONS 

 

Přerovští dragoni ovládli svět!

V polovině září se pozornost všech příznivců dračích lodí upjala k Mistrovství světa národů v americké Atlantě. Z dějiště letních Olympijských her v roce 1996 si tehdy česká výprava dovezla dvě zlaté medaile díky rychlostnímu kanoistovi Martinu Doktorovi.

Mistrovství světa dračích lodí 2018 však bylo ještě mnohem úspěšnější!

Aréna pro rychlostní vodní sporty Lake Lanier Olympic Park se nachází u městečka Gainsville vzdáleného asi hodinu cesty severovýchodně od Atlanty ve státě Georgia.

Za Atlantik se vypravil tým 55 závodníků. Členové z Moravian Dragons byli ve většině posádek.

Čtvrtek 13.9.2018 byl ve znamení 500m trati. Kategorie Seniorská (dospělí) na malé lodi (10‘) MUŽI a Seniorská na velké lodi (20‘) MIX dojeli třetí, Juniorská 10‘ MIX, Junioři 10‘, Seniorská 10‘ ŽENY a Seniorská 20‘ MUŽI dojeli pro stříbro. Nejlépe si vedli borci Masters 40+ 10‘, kteří se stali mistry světa s velkou převahou na trati a mohli si vychutnat státní hymnu při medailovém ceremoniálu.

Na nejdelší závodní trať 2000m se v pátek startovalo v 10s intervalech. Nejlépe se ukázali Junioři 10‘ a Seniorský 20‘ MIX, díky kterým i v pátek zazněla česká hymna a nejvýše vystoupala česká vlajka. Páteční medailovou sbírku ukončili Master 40+ 10‘ stříbrnou pozicí.

V sobotu se sprintovalo na "00m. První vytáhl do boje seniorský 10‘ MIX, ale nepodařilo se postoupit do velkého finále. Svými výkony si juniorky 10‘ i juniorský mix 10‘ vyjeli shodně stříbrná umístění těsně za týmy USA. Pořadí žen: 1. Německo, 2. Česká republika, 3. USA. Nejzkušenější borci Masters 40+ roztočili vysokou frekvenci posledního závodu malých lodí, v trati udrželi rychlost a v cíli s výrazným náskokem slavili zisk jejich druhého titulu na mistrovství. Druhá skočila reprezentace Maďarska a bronz putoval na Filipíny. V kategorii Senior MIX 20‘ ve finále nenechala filipínská posádka nikoho na pochybách o svých sprinterských kvalitách. Na druhém místě je už hnali čeští borci a zároveň uhlídali americkou posádku za svými zády.

V neděli 16.9.2018 zahájil šampionát opět 200m sprintem. Po dvou povedených jízdách si MUŽI 20‘ odváž" bronzové medaile. Junioři 10‘ MIX, Seniorky 10‘, Senioři 10‘ a Senioři 20‘si vychutnali stříbrné stupně vítězů za 2000m" Vůbec poslední jízdu české výpravy obstaral seniorský MIX na malé lodi na 2000m, který obsadil šesté místo.

V celkovém součtu si česká reprezent"ce s většinovou podporou přerovských dragonů dovezla až neuvěřitelně bohatou sbírku medailí. Z vod jezera Lanier vylovili čeští reprezentanti celkem 20 medailí, z toho 4 zlaté. Mužská část dokonce pohár za celkově nejúspěšnější kategorii celého šampionátu.

Všem členům českého týmu a samozřejmě také všem, kteří fandili na dálku patří velké DĚKUJEME!!!

Velký dík patří i městu Přerov a sponzorům, kteří podporují domácí kluby během jejich celoroční přípravy.

JM Přerov 2018-09-30 

 

14. ročník PFDL 2018 - Výsledky

14. ročník Přerovského festivalu dračích lodí se o posledním květnovém víkendu 2018 konal ve znamení krásného slunečného počasí a ve výborné atmosféře.

Celkový počet závodících posádek (56) opět zajistil výborné obsazení ve všech kategoriích a to jak na malých desítkách tak i velkých dvacítkách. Bojovalo se urputně o každou desetinku sekundy, aby výsledný součet dvou nejlepších časů posunul posádku do co největší finálové jízdy. Tam se pak rozhodovalo o celkovém pořadí. Nevyhnuli jsme se ani tzv. mrtvému závody, kdy ve shodném čase dojely dvě posádky na třetím místě. Obě si tak zajistily zisk bronzových medailí a poháru.

Děkujeme hlavně všem přihlášeným týmům za jejich účast a předvedené výkony. Děkujeme statutárnímu městu Přerov, Olomouckému kraji a hlavnímu sponzorovi Pivovaru Zubr. Bez Vaší podpory bychom Přerovský festival dračích lodí uspořádat nemohli.

Věříme, že i tento ročník ve Vás zanechal dobré vzpomínky a celý víkend jste si užili.

Budeme rádi za Vaše případné připomínky a návrhy pro zlepšení. Zašlete nám je prosím na email.

Konečné výsledky najdete zde: PFDL_2018_Vysledky 

Přerovský festival dračích lodí 2018


14. ročník tradičního Přerovského festivalu dračích lodí se uskuteční poslední květnový víkend tedy 26.-27.5.2018.


K závodu se můžete přihlásit už teď.

Propozice ke stažení: PROPOZICE 2018


Těšíme se na Vaši účast.

Tým MORAVIAN DRAGONS

Už jen pár hodin do prvního startovního výstřelu!

12. ročník Přerovského festivalu bude zahájen poradou kapitánů v 9:00 u startovních bloků. Prosím, přijďte včas, časový rozpis je neúprosný. První start je stanoven na 9:45 a pak následuje každých 8 minut.

Letos se o trofeje popere 54 posádek ve čtyřech kategoriích na malých i velkých lodích.

Rozpis nalezneta zde: Rozpis 2016

 

Odlétáme do Adelaide, Austrálie  

Je sobota 2. dubna 2016 a my odlétáme směr Adelaide, Austrálie, kde nás čeká těžká práce, abychom se prosadili v husté konkurenci hlavně asijských klubů.

Let máme naplánovaný na krásných 30 hodin z Prahy přes Frankfurt a Singapore do Adelaide.

Naše jízdy můžete sledovat na živém stream linku:

https://livestream.com/accounts/18252625/australianasianccwcchamps

První start je naplánován na úterý 5. dubna 2016 od 9:00 ráno místního času.

Výsledky potom naleznete zde:

https://idbfchamps.org/2016adl.php

Děkujeme za Vaši podporu!

12. ročník Přerovského festivalu již tento víkend!

O tomto víkendu 28.-29.5.2016 opět rozezní dračí bubny Lagunu. Do pádel se postupně plnou silou opře více než padesátka posádek ve všech kategoriích. Nejvíce je obsazena kategorie o pohár FUN a to jak v malých tak velkých lodích, takže o zajímavé vodní souboje nebude nouze.

Po náročných sobotních sprintech si jistě "odpočineme" u ohňostroje a večerní (nejen) rock party, abychom mohli v neděli odstartovat tradiční kilometr.

Porada kapitánů začne v 9:00 v prostoru startu. Nezapomeňte prosím na vyplněné Crew listy!

V sobotu se na Vás těší tým Moravian Dragons.Přerovský festival dračích lodí 2016 - 12. ročník 

Vážení příznivci dragonboatingu,

Klub Moravian Dragons Vás srdečně zve na již 12. ročník Přerovského festivalu dračích lodí na Laguně.

Termín tradičního závodu je 28.-29.5.2016.

Všechny potřebné informace najdete v propozicích po kliknutí na tento odkaz: Propozice 2016

Pro letošní rok jsme si pro Vás připravili několik novinek:

  • Nově stanovená výše startovného: jistě uvítáte nižší startovné, které je shodné pro malé i velké lodě
  • Všechny kategorie mají možnost přihlásit posádku na malou loď
  • Jedna posádka se může nahlásit na malou i velkou loď. V tom případě si opravdu hodně zazávodíte :-) 
  • Závod je zařazen do celoroční soutěže Mistrovství Českého svazu dračích lodí (posádky přihlášené do příslušné kategorie tedy získají body do celkového pořadí. Pozn.musí být uvedeno v přihlášce) 

Na Vaše sportovní výkony se těší tým MORAVIAN DRAGONS.

 

Další informace